Piękne klocki do silnika i rewizja skrzyni…

Podziel się
Facebook
Twitter
Email

W ostatnich kilku dniach sporo się działo, więc po kolei opiszę najnowsze działania w moim projekcie. Samochód trafił już na dział blacharsko-lakierniczy w Toyota Radom, gdzie rozpoczęliśmy już prace przygotowawcze do lakierowania. Zostało przygotowane mocowanie do wlewu paliwa Sparco, co wymagało przekonstruowania obecnej klapki. Ale że specjalistów mamy świetnych to poradzili sobie z tym problemem. Została wykonana od podstaw nowa klapka, którą wspawano w karoserię, tak że nie będzie śladu. Przy okazji pozbyliśmy się miejsca montażowego anteny radiowej, która w przypadku tego auta będzie kompletnie niepotrzebna. Koło zapasowe idealnie wpasowało się w lukę, także nie ma potrzeby dorabiania jakiś dodatkowych wzmocnień.
Przyszła paczka z kolejnymi japońskimi produktami. Tym razem zamówienie z firmy HKS – dwutarczowe wyczynowe sprzęgło HKS, dolot powietrza i wzmacniany pasek rozrządu. Ponadto zamówienie z Earl’s Performance: chłodnica oleju, końcówki wężyków, przewody paliwowe i kilka pierdółek.
W czasie kiedy przygotowywany jest silnik, rozebraliśmy skrzynię biegów żeby sprawdzić czy wszystko z nią ok. Po dokładnych oględzinach okazało się, że koło drugiego biegu jest lekko zużyte, a ponieważ skrzynia będzie przenosić bardzo dużą moc, od razu zdecydowaliśmy się wymienić tą część. Przy okazji wsadzamy wszystkie nowe synchronizatory. Reszta elementów w skrzyni jest w idealnym stanie, także nie ma potrzeby nic więcej wymieniać.
W tym tygodniu planowane są dostawy kilku kolejnych zamówień, także zaglądajcie na naszą stronę żeby być na bieżąco…

Podziel się
Facebook
Twitter
Email