GR Yaris i historycznie najmocniejsze modele Yarisa

Większość osób na słowo „Yaris” na skojarzenia typu: miejskie wozidełko, auto do nauki jazdy… ale na pewno nie auto sportowe. Jak się okazuje, ten model nie tylko za sprawą modelu GR Yaris, który ukazał się w sprzedaży w 2020 roku, ale także za sprawą swoich poprzedników, ma dość ciekawe egzemplarze o fajnych parametrach.

Yaris TS Turbo

Limitowany do 400 sztuk model z 2003 roku, bazował na I generacji  tego modelu po face liftingu. Auto posiadało silnik o pojemności 1.5 litra (taki jak w normalnej wersji T-Sport o mocy 105KM), ale została dodana do niego turbosprężarka, która podniosła moc do 150KM. Auto przy swojej masie dość fajnie wkręca się na obroty. W naszej wersji dodatkowo zainstalowaliśmy sprężyny obniżające TTE (-30mm) oraz felgi 17″ TTE.

Yaris GRMN

To również limitowany do 400 egzemplarzy model, ale tym razem nie turbo a kompressor odpowiada za podwyższenie mocy. Silnik o pojemności 1.8 z mechanicznym doładowaniem, generuje moc niemalże 220KM. Dźwięk, przednia szpera i twarde zawieszenie to największe atuty tego modelu. GRMN powstał w 2018 roku upamiętniając zwycięstwo zespołu Toyota Gazoo Racing WRC w klasyfikacji konstruktorów.

GR Yaris

Pierwszy w historii Yaris z napędem na 4 koła o mocy 261KM. O tym aucie możecie poczytać więcej na naszej podstronie modelu: 2020 GR Yaris

Wszystkie te modele posiadamy w naszej kolekcji, więc naturalnym było wykonanie sesji zdjęciowej najmocniejszych w historii modeli Yaris. 3 różne koncepcje na auta: FWD Turbo, FWD Kompressor i AWD Turbo przy wspólnym mianowniku pt. „YARIS”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Podziel się
Facebook
Twitter
Email