Toyota Coroll E12 TTE Compressor gotowa!

Podziel się
Facebook
Twitter
Email

Upłynęło wiele miesięcy, nim nasza Toyota Corolla E12 TTE Compressor zyskała aktualny wygląd. Najważniejsze jest to, że nie żałujemy nawet jednej chwili spędzonej przy tym aucie – bo efekt przerósł nasze oczekiwania.

Przypomnę, że ten egzemplarz został zakupiony w Niemczech kilka lat temu z przebiegiem dziewięćdziesiąt parę tysięcy kilometrów, więc był naprawdę w niezłym stanie wizualnym i technicznym. Naszym zadaniem było tylko ubrać go w kilka gadżetów i odnowić trzymając się jak najbliżej oryginału. Tak też się stało – modyfikacje, które zastosowaliśmy to przedni zderzak TTE oraz felgi 18″ również od fabrycznego tunera TTE (Toyota Team Europe). Są to elementy bardzo poszukiwane w tym modelu, ale jak zawsze znalezienie ich łatwe nie jest. Zderzak udało się kupić oryginalny wraz z certyfikatem oryginalności oraz halogenami. Felgi TTE w rozmiarze 18″ są w miarę łatwo dostępne, ale nie w rozstawie śrub dla Corolli – czyli 4×100. Zazwyczaj na aukcjach są felgi z rozstawem 5×100. Tutaj znowu uśmiechnął się do nas los i udało się wyszukać felgi w Danii i z pomocą kilku znajomych sprawnie ściągnąć je do Polski. Czasami sam nie wierzę jak dużo osób znajomych było zaangażowanych w pomoc w ściągnięciu części do naszych aut 🙂

Pozostałe etapy renowacji auta były już opisywane w artykułach związanych z tym modelem, więc nie będę tego powtarzać.

Ostateczny szlif w wyglądzie wnętrza oraz lakieru, nadali specjaliści z Romanowski Detailing & Car Spa w Kielcach. To ich dziełem jest pełna, wieloetapowa korekta lakieru wraz z zabezpieczeniem go powłoką ceramiczną. Teraz możecie podziwiać efekty prac wielu osób, które przyczyniły się do takiego wyglądu auta.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Podziel się
Facebook
Twitter
Email